Bir iPhone 6 sahibiyseniz hava durumu tahminlerine destek olabilirsiniz !

iPhone sahipleri hava durumlarını otomatik olarak almaya alışmış olabilirler.Mağazadaki çok sayıda uygulama internetten hava durumu verilerini alarak kullanıcılarına sunuyor.Dark Sky’ın uygulamasına getirdiği yeni özellik ile siz de hava durumu tahminlerine destekte bulunabileceksiniz. iPhone 6 ve 6 Plus‘taki barometreleri kullanan uygulama sayesinde bulunduğunuz konumun basınç ölçümleri telefonunuz tarafından yapılıyor ve uygulama ile hava durumu değerlerine yansıtılıyor.

Yeni gelen sistemin kısa süreli hava tahminlerindeki doğruluk oranını büyük şekilde arttırması bekleniyor.Yağmur yağmaya yakın bildirim alabildiğiniz uygulama kullanıcılar tarafından benimsenecek gibi gözüküyor.Dark Sky’ın ücreti ise 4 $.Böyle bir uygulamanın paralı olması tepkiyle de karşılanabilir.Ancak hava durumu verilerine katkı sağlayacağı da kesin.

Muhammed KARAKOYUN tarafından yayınlandı

1996 Ankara Doğumlu olan Muhammed KARAKOYUN Bilişim Teknolojileri/Ağ İşletmenliği mezunudur ve Ağ Operatörüdür.Beş yıl önce ki teknoloji merakını ekibiyle beraber size değerli kullanıcılarına aktarıyor.

Yorum Gönderin